Pozvánka na Adrenalin Film Festival 2023
Streda 04. Októbra 2023
Autor: Boardlife, AFF

0 komentárov

Pozvánka na Adrenalin Film Festival 2023

Je to tu! 9. ročník vášho najobľúbenejšieho filmového festivalu mieri do Bratislavy! Adrenalin Film Festival sa aj v roku 2023 vracia, aby všetkým tým, ktorí sa už nevedia dočkať zimnej sezóny, a tým, ktorí už pomaly smútia za končiacim sa letom, spríjemnil čakanie na ich obľúbené športové aktivity.

FREESKIING, SNOWBOARDING, BIKE, SKATEBOARDING – rozhodne je na čo sa tešiť. Či je to filmová bomba od Teton Gravity Research s názvom Legend Has It alebo diskusia s najlepšou slovenskou snowboardistkou Klaudiou Medlovou... Alebo máš chuť skôr na trochu horskej cyklistiky a cestovania v podaní dobrodruha Jara Tešlára? Žiaden strach, to všetko a ešte omnoho viac na teba čaká počas štyroch nabitých dní v Kine Nostalgia a športovej hale Hangair.

PROGRAM PODUJATIA
18.10. - 18:00 - FREESKIING (Kino Nostalgia)
Legend Has It (Teton Gravity Research, 2023)
Trailer: https://bit.ly/AFFLegendHasIt
Ak milujete lyžovanie a hory, určite ste už počuli rôzne legendy a príbehy, ktorým sa niekedy až ťažko verí. Spoločnosť Teton Gravity Research zasvätila svoju 28-ročnú činnosť hľadaniu a napodobňovaniu podobných zázračných výkonov a podmienok. Mnohokrát sa jej to podarilo a niekedy dokonca vytvorila aj vlastné legendy, o ktorých však určite nikto nepochybuje, pretože boli zdokumentované jednou z najlepších filmárskych crew v hre. Najnovšie výročné dielo Legend Has It je ďalším z dôkazov, že tieto legendy naozaj existujú.
18.10. - 20:15 - SNOWBOARDING (Kino Nostalgia)
Layers (Nitro Snowboards & Pablo Films Film + Red Bull Media House, 2023)
Trailer: https://bit.ly/AFFLayers
„Spontánna kultúra snowboardingu“ je podtitul filmu od snowboardovej značky Nitro, ktorý nám chce ukázať, ako jedna zimná hračka spôsobila zrod celej kultúry. Tá je dnes súčasťou podujatí ako X Games či olympijské hry, chodíme na ňu do kina, zaplavuje sociálne siete a vytvára komunity po celom svete. A mohli by sme pokračovať. Tých vrstiev je naozaj veľa. K tomu si treba pripočítať jazdenie v podaní tých najlepších riderov na planéte a je jasné, že toto žiaden fanúšik snowboardingu nemôže zmeškať.

19.10. - 18:00 - BIKE (Kino Nostalgia)
Diskusia – MTB expedície s Jarom Tešlárom
Dobrodruh, cestovateľ a vášnivý cyklista Jaro spoznáva svet zo svojho bicykla. Ale nie spôsobom, ako väčšina z nás. Destinácie, ktoré si vyberá, sú totiž poriadne zážitkové a aj to, ako v nich so svojimi kamošmi funguje, nie je úplne pre každého. Alebo žeby áno? Ak ťa lákajú parádne traily s minimom ľudí, prespávanie v prírode a spoznávanie rôznych kultúr, príď sa inšpirovať. Presne to je totiž cieľom Jarových videí.
 
19.10. - 20:15 - BIKE (Kino Nostalgia)
The Engine Inside (Anthill Films, 2023, 81 min)
Trailer: https://bit.ly/AFFEngineInside
Tento film sa snaží prostredníctvom skvelého jazdenia a príbehov 6 rôznych osobností z odlišných kútov sveta povedať, že bicykel je často veľmi podceňovaný vynález. Je to síce v podstate jednoduchý nástroj, ktorý však dokáže svojou silou ovplyvniť klimatické zmeny, mentálne či fyzické zdravie, ekonomický rozvoj, rovnoprávnosť žien a ďalšie dôležité spoločenské témy. V hlavných úlohách sa predstavia RRDBlocks, Janice Tower, Megan Hottman, Jay Bearhead, Nouran Salah a Kwabena Danso. Spolu s Dannym MacAskillom a Robertom Gesinkom.

20.10. - 18:00 - SNOWBOARD (Kino Nostalgia)
Diskusia – Najúspešnejšia slovenská snowboardistka Klaudia Medlová
Klaudia je nie len naša najlepšia snowboardistka, ale jedna z najrešpektovanejších rideriek na svete vôbec. Spolu sa ohliadneme za jej najväčšími úspechmi, pripomenieme si začiatky jej kariéry, ale porozpráva aj o tom, aké má plány do budúcna. A to nie len tie snowboardové. Ak ste sa jej náhodou niekedy chceli niečo opýtať, toto je tá správna príležitosť.
 
20.10. - 20:15 – SNOWBOARD, FREESKI,... (Kino Nostalgia)
Freeride Film Festival
Už niekoľkokrát osvedčená sekcia v spolupráci s rakúskym Freeride Film Festivalom bude výberom toho najlepšieho z amatérskej európskej adrenalínovo športovej tvorby za uplynulú sezónu. Tento blok, ktorý sa skladá z viacerých krátkych snímok, nikdy nesklame a vždy prinesie originalitu, humor a mega inšpiráciu.

21.10. – SNOWBOARD / SKATE (Hangair)
We Are Loosers 2 (Lobster Snowboards, 2023, 30 min)
Trailer: https://bit.ly/AFFWeAreLoosers2
Nie je umenie ako umenie. A to, že niečo nie je točené na 8K kamery a v super slow-motion neznamená, že to tiež nemôže byť umenie. Snowboardová partička pod hlavičkou značky Lobster na čele s bratmi Helgasonovcami a ich islandskou crew nám to rada dokáže. A mimochodom, vo filme sa objaví aj slovenský rider Zoltán Strcuľa, ktorý chystá aj vlastný full part z minulej sezóny, tak veríme, že ho včas stihne a spoločne si ho pozrieme v premiére!!!
 
Cake (Nitro Snowboards & Pablo Films Film + Red Bull Media House, 2023)
Dobrý koláč sa skladá z vrstiev a Cake je nadstavbou k filmu Layers, ktorý premietneme vo štvrtok. Prináša všetku akciu, ktorá sa doň nezmestila. Nakrúcal sa v uliciach Islandu, na horách v Kosove, v japonskom prašane, v severoamerickej backcountry či v jarných snowparkoch Škandinávie.
Mená ako Eero Ettala, Thorgeir Bergrem, Jared Elston, Elias Elhardt, Marcus Kleveland či Chirsty Prior vás nenechajú chladnými.

Okrem toho organizáori chystajú v priestoroch Hangairu aj špeciálny skate contest spolu s menším marketplaceom lokálnych výrobcov a predajcov športového vybavenia a oblečenia. Kto si teda chce prísť užiť tú pravú festivalovú atmosféru, budeme sa naňho tešiť. Viac info už čoskoro!
 
INFO K LÍSTKOM zverejníme čoskoro
 

Partneri podujatia, bez ktorých by realizácia nebola možná 
Hlavný partner podujatia: SUZUKI
Ďalší partneri: Kino Nostalgia, Hangair, Rádio FM, in.BA, Biker, Boardlife, Windsurfer, Kitesurfer, Doski, Freeride.cz, Forest Skis, Alpis, Corner board shop, Citylife.sk, České centrum, Jameson
Za parádnu grafiku k tohoročnej edícii festivalu ďakujeme Lukášovi Karabovi
Organizáciu tohto podujatia finančne podporil Audiovizuálny Fond

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: film festival adrenalin

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!