Skatepark týždňa: Stockwell skatepark, Londýn, Anglicko
Streda 08. Marca 2023
Autor: Tlakbeton

0 komentárov

Skatepark týždňa: Stockwell skatepark, Londýn, Anglicko

Dnes sa vyberieme na inú planétu. V Anglicku stojí viacero legendárnych skateparkov, ktoré boli postavené ešte v prvej vlne v sedemdesiatych rokoch. Najznámejším z nich je Rom skatepark, ktorý môžete poznať napríklad z Vans videa Take It Back. Jeden záber vo videu je natočený aj v našom dnešnom parku: Pedro Barros vracia temný lipslide cez múr na poštovej schránke, v zábere sa mihne aj Jake Phelps.

Park bol postavený v roku 1978. Nikdy nemal správcu a je otvorený stále: verejný priestor v tom najširšom zmysle slova. Park postavil Lorne Edwards. Koncom deväťdesiatych rokov bol celý park vyliaty nanovo, no betón bol veľmi hrubý. Ďalšia rekonštrukcia prebehla v septembri 2005. Bohužiaľ zase neodborne, radnica si najala obyčajnú firmu, ktorá odflákla svoju robotu. Park bol znova opravovaný v roku 2007 a 2008 kedy sa postavilo viacero nových prekážok.

Posledná rekonštrukcia prebehla minulý rok, kedy sa mesto konečne rozhodlo zveriť rekonštrukciu do rúk skejťákom a síce lokálnej firme Betongpark. Táto firma začala v Nórsku, v Londýne však má už dlho dizajn office, ktorú vedie Daryl Nobbs: toho môžete poznať napríklad z titulky prvého čísla časopisu Confuzine. Chalani to stavali s veľkým rešpektom k pôvodnému staviteľovi a celý park je červený. Lorne Edwards zomrel v apríli 2020 na covid.

Text: Tlakbeton
Zdroj: Wikipedia

instagram @betongpark.ltd @friendsofstockwellskatepark

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tlakbeton skatepark skate

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!