Shred Day vol. 3 - otváračka freestyle sezóny v Jasnej
Utorok 08. Januára 2019
Autor: Boardlife

0 komentárov

Shred Day vol. 3 - otváračka freestyle sezóny v Jasnej

Skvelé stretnutie kopy kamarátov z viacerých kútov Slovenska pod vlajkou snowboardingu prebehlo 28.12.2018 v snowparku v Jasnej pod názvom Shred Day. Otvorenie freestyle sezóny sa v stredisku Jasná Nízke Tatry pod takýmto názvom konalo už po tretí krát. Predchádzajúce ročníky sme sa stretávali a užívali si prekážky pred Happy Endom, no tentoraz sa podarilo shaperom osadiť prekážky priamo v spodnej časti DC Snowparku v Jasnej.

Myslím si, že to bol pozitívny presun z pred Happyho na obvyklé miesto snowparku na Otupnom v Jasnej. Výhoda to je hlavne do budúcich dní, kedy sa plánuje ďalšia výstavba v snowparku. Jasná je už nejaký ten týždeň otvorená, aj zjazdovka na Otupnom spolu s Grand Jet lanovkou. Už nám chýbalo len otvorenie snowparku a toho sme sa dočkali pár dní po Shred Day vol. 3. Na otváračku boli k dispozícii nasledovné prekážky. Bonkovací barrel, double kink dvojtrubka, vedľa ktorej boli dve široké rúry do transferu. Na záver bol osadený street rovný hrubý rail, resp. rúra. Príjemný setup, ktorý ocenil skúsený, ale aj menej skúsený shreder. Kto by sa na začiatku sezóny chcel rozjazdiť, chalani mu vedľa hlavných platforiem osadili širokú bedňu.

Predchádzajúce sneženie poskytlo dostatok snehu aby shaperi bezpečne a kvalitne osadili spomenuté prekážky. Chceli aj viac, bohužiaľ slabý začiatok zimy nenahromadil dostatok snehu. Ešte sa vrátim do samotného strediska. Jasná - Nízke Tatry otvárala svoje brány už začiatkom decembra. V prvé dni počasie a hlavne snehové zrážky nepriali. Stredisko však stihlo technickým spôsobom vysnežiť viacero zjazdoviek a tak sme si mohli spokojne jazdiť.

Pribúdajúcimi dňami a aj snehovými zrážkami stredisko postupne otváralo ďalšie a ďalšie km zjazdoviek, lanoviek a vlekov. Aj my sme využili úvodné dni, menší počet návštevníkom a v celku dobré počasie na jazdenie. Dá sa povedať, že je stredisko pripravené na novú sezónu a samozrejme nebudú chýbať viaceré novinky. V stredisku pribudlo 22 zasnežovacích bodov, takže teraz Jasná disponuje počtom 617 snežných bodov. Aj vďaka nim môže začať sezóna aj napriek nepriazni prírody.

Taktiež sme si všimli nové nástupné zóny na lanovky, ktoré by mali zamedziť mravčeniu pred lanovkami. Ďalšou novinkou je gastro miesto na Priehybe, ktoré zabezpečí rýchle občerstvenie pre tých, čo nemajú čas vysedávať v reštike. No a pre tých, čo si radi oddýchnu v pohodlí a dobre sa najedia, pripravila Jasná novú reštauráciu na severnej strane. Jej názov je Habarka v ktorej prevláda moderná slovenská kuchyňa vo folklórnom šate. Ski-in & ski-out reštaurácia s terasou, ktorú nájdete pri výstupnej stanici lanovky Lúčky B8 v bezprostrednej blízkosti zjazdoviek FIS (červená zjazdovka č.11) a Turistická (modrá zjazdovka č.5).

Vráťme sa však do snowparku. Jazdiť sa začínalo o cca 10hod, no chalani prichádzali už skôr. A bolo ich teda riadne. Na moje prekvapenie prišli jazdci skoro zo všetkých kútov Slovenska. Zastúpení boli rideri zo západu, severu, Oravy, Bystrice, ale aj východu a samozrejme viacero lokálov. Je super vidieť znova veľké množstvo fanúšikov snowboardignu. Potešením boli nie len staré tváre, ktoré pôsobia na scéne viacero rokov, ale aj mladíci.

Jazdenie prebiehalo formou voľných jázd, ktoré svojim vtipným komentárom sprevádzal Dušan Dolník. Hrala rýchla hudba rokov minulých. Skvelá kombinácia so skvelým jazdením. Počasie raz prialo a viac krát neprialo. Husté sneženie, veľmi malá viditeľnosť striedali dážď. No nakoniec vyšlo všetko super. Prestalo snežiť a aj pršať. Chalani si najprv užívali double kink a dvoch rúr, následne aj street rúry. Padali triky rôznych názvov, na switch, normal, technické a viacero štýlových. Viac vám napovedia fotky a video. Mám radosť, že aj slovenský snowboarding sa posúva vyššie a vyššie. Chalani, ktorí zaujali speakerov boli ocenení menšími darčekmi od sponzorov a to DC Shoes, Oakley a Stance. V druhej časti dňa sa jazdilo na vybratých dvoch prekážkach o hlavné ceny ako bola DC doska a 4,5 litrová fľaša Jamesonu.

Menovať každého tu nemá význam, ajzdcov bolo vyše 50 kúskov. Všetci si užili jazdenia, pohody akcie a snowboardingu v DC snowparku v Jasnej, ktorý sa od toho dňa začína rozrastať. Medzi vyhlásenými top ridermi bol samozrejme lokál Zoltán Strcuľa, Matej Dolník, Samuel Šagát, ale aj Daniel, náhodný mladý rider z Čiech. Následne prebehla session cez barrel Jameson. Padali hlavne one footy v ktorých dominovali Lučo Kalužák, Boris Karolčík, Zolo Strcuľa. Chalanov doplnil rotujúci Marek Kríž.

Skvelá akcia so super ľuďmi. Snáď sa čoskoro vidíme na ďalšej. A keď sme už pri nadchádzajúcich akciách, nezabudnite na náš kalendár akcií, kde nájdete tie najpodstatnejšie. Zimná sezóna 2018/19 prináša nie len do Jasnej, ale aj do ďalších tatranských stredísk zásadnú novinku v podobe modernej cenotvorby a nákupu skipasov online, a to prostredníctvom novej funkcionality webu Gopass. Ceny skipasov už nie sú fixné tak ako to bolo doteraz, ale zobrazujú sa flexibilne online podľa počtu predaných lístkov, vyťaženosti strediska a termínu nákupu skipasov na daný termín.  Výhodou tohto systému je nákup lacnejších skipasov na termíny, ktoré viete dopredu. Preto nezabudnite sledovať náš kalendár a zabezpečte si lacnejšie skipasy na nadchádzajúce akcie. Viac info o novom systéme nákupu skipasov nájdete na webe jasna.sk

Čo na záver? Samozrejme poďakovať organizátorom, shaperom, čo sa postarali o skvelý freestyle úvod v Jasnej, sponzorom, čo venovali ceny a samozrejme všetkým nám, čo sme sa akcie zúčastnili a podporili tak snowboarding. Dovidenia nabudúce.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna dc snowpark chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!