Ako dopadli Józsa a Nedielka na FIS Europa Cup PREMIUM vo Francúzsku?
Pondelok 08. Januára 2024
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ako dopadli Józsa a Nedielka na FIS Europa Cup PREMIUM vo Francúzsku?

Prvý FIS Európsky pohár vo freestyle snowboardingu v roku 2024 máme za nami. Odjazdil sa vo francúzskom stredisku Font Romeu, kde bol peckový snowpark. Jazdil sa slopestyle, ktorý bol ohodnotený dvojnásobným počtom FIS bodov, keďže sa jednalo o Europa CUp PREMIUM a Big Air, klasický EC.

Slovensko reprezentovali dvaja jazdci a to Martin Józsa a Tadeáš Nedielka. Konkurencia bola veľká. Vyše 90 jazdcov z 23 krajín sveta. Nechýbali jazdci svetového pohára, japonskí olympionici a ďalšie množstvo top jazdcov.

Snowpark bol taktiež skvelý, aj napriek veľkému nedostatku snehu. Trať obsahovala tri veľké skoky a dve jibové platformy. Ako dopadli naši?

Martin Józsa skončil v Big Air disciplíne na 10 mieste, čo je v tak veľkej konkurencii skvelý výsledok. Tadeáš Nedielka zajazdil v slopestyle celkové 25. miesto. Chalanom ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa na ďalšie jazdenie.

Foto: Sunny Park Font Romeu

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: nedielka jozsa fis snowboard europa cup

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!