U nás sezóna skončila, na Mölltaler Gletscher pokračuje
Nedeľa 23. Mája 2021
Autor: TMR, PR

0 komentárov

U nás sezóna skončila, na Mölltaler Gletscher pokračuje

Cestovný ruch sa v Rakúsku opäť rozbieha. Uvoľnenie opatrení od 19.mája prináša život aj do lyžiarskych stredísk a turistických centier v Korutánsku. Skvelé podmienky lákajú na lyžovačku na ľadovci Mölltaler Gletscher, turistiku v čarovnom horskom stredisku Ankogel a cyklistiku v magických údoliach pod vrcholmi Hohe Tauern.

Mölltaler Gletscher - jediný ľadovec v Korutánsku, obnovuje svoju prevádzku od 22.mája 2021. Na rekreačných lyžiarov a športové kluby čakajú na otvorených zjazdovkách viac ako 3 metre snehu. „Lyžiari budú môcť využívať zjazdovky Schareck 1, 2, 3 a na toto obdobie výnimočne aj takmer trojkilometrovú červenú zjazdovku č.9 Eissee k údolnej stanici kabínkovej lanovky. Stredisko bude otvorené samozrejme už aj pre turistov, pre ktorých je obľúbeným východiskovým aj vyhliadkovým bodom.

S uvoľnením opatrení, otvorením hotelov a penziónov ako aj očakávaným zjednodušením prechodu hraníc pre zaočkovaných očakávame, že ľadovec opäť ožije rekreantmi aj trénujúcimi športovcami,“uviedol riaditeľ strediska Max Gottfried. Návštevníci strediska Molltaler Gletscher budú mať k dispozícii pozemnú lanovku Mölltaler Gletscher Express, kabínkovú lanovku Gondelbahn Eissee, šesťsedačkovú lanovku Gletscher Jet alebo sedačku 3000er podľa aktuálnych podmienok.

Na májovú lyžovačku je možné využiť sezónny skipas Šikovná sezónka PREMIUM 2021/22, ktorá platí vo všetkých strediskách TMR v Rakúsku, na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku. Šikovnú sezónku je možné zakúpiť si online cez GOPASS.TRAVEL. Až do 30.júna 2021 bude v stredisku Mölltaler Gletscher platiť aj sezónny TopSkiPass 2020/21 Kärnten/OstTirol.

Cez víkendy bude od 3.júna k dispozícii už v letnej prevádzke aj ďalšie stredisko v pohorí Hohe Tauern – Ankogel. Okrem ikonických lanoviek, ktoré turistov vyvezú až do nadmorskej výšky 2636 m, môžu návštevníci využiť aj širokú sieť turistických chodníkov a zaujímavé cyklistické trasy popri vodopádoch, romantických salašoch a horských chatách. Lanovky v stredisku Ankogel budú v prevádzke počas víkendov a štátnych sviatkov (3.6.-6.6., 12.6.-13.6.,19.6.-20.6.). Od 26.júna začína letná turistická sezóna a spolu s ňou aj nepretržitá prevádzka lanoviek.

Horské strediská, gastro, ubytovacie kapacity a ostatné služby budú v prevádzke podľa aktuálne platných preventívnych opatrení. Nevyhnutnosť preukázať sa negatívnym testom na koronavírus, osvedčením o očkovaní alebo dokladom o prekonaní COVID-19sa týka ubytovania v hoteli alebo napríklad aj v stupudo reštaurácie, ktoré budú navyše spojené aj s registráciou. Presné podmienky o cestovaní do Rakúska z jednotlivých krajín sú k dispozícii na stránke austria.info.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: molltaler tmr

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!