Zuzana Vráblová si na Bojnickom zámku zajazdila ako pravá wakeskatová kráľovná
Streda 26. Júna 2024
Autor: Red Bull
Foto-video: Filip Nagy
0 komentárov

Zuzana Vráblová si na Bojnickom zámku zajazdila ako pravá wakeskatová kráľovná

Ovenčená šiestimi titulmi majsterky sveta, doslova legenda vo svete wakeskate, Zuzana Vráblová si vyhliadla príznačné miesto na kráľovský portrét. Najznámejší slovenský zámok opradený množstvom legendárnych historiek v Bojniciach jej poskytol dokonalú umeleckú kulisu jedného z najstarších a najikonickejších národných pamiatok na Slovensku.

Je len málo športov, v ktorých by malo Slovensko toľko titulov svetového šampióna, ako práve wakeskating a zároveň športovcov, ktorí by boli takí dominantní, ako práve rodáčka z Piešťan. Zuzana Vráblová je jednoznačne nespochybniteľnou kráľovnou wakeskatingu. Zapózovala v kráľovských šatách a následne si ako vôbec prvá zajazdila v zámockej priekope. Prepísala tak 900-ročnú históriu Bojnického zámku.

Zuzana prostredie Bojníc dobre pozná. V detstve ju asi ako snáď každé malé dieťa brávali rodičia na výlety na zámok, či d miestnej ZOO. Nikdy si však nemyslela, že by sa tu raz prechádzala v honosných šatách ako skutočná kráľovná.

„Nevyrastala som s tým, že by som sa hrala na princeznú či kráľovnú, skôr som bola vždy v chalanskom kolektíve. Možno až teraz sa rada krajšie obliekam alebo sa upravím, ale toto veru nikdy nebol môj detský sen. O to zaujímavejšia skúsenosť to však bola, pretože ako dieťaťu by mi nikdy ani len nenapadlo, že si raz zajazdím v priekope okolo Bojnického zámku,“ opísala Zuzana svoj zážitok. „Na Slovensku je to asi najkrajšia lokalita, v akej som jazdila. Vizuálne určite. Možno nie najlepšia na jazdenie, ale užívala som si to prostredie. Bolo to niečo výnimočné,“ vyznala sa Zuzana.

Tituly nie sú všetko

Zuzana sa výziev nebojí a aj keď sa ich aktuálne už snaží hľadať inde ako na európskych, či svetových šampionátoch, ešte sa tento rok plánuje predstaviť v septembri v Paríži na svetovom šampionáte a užiť si kamarátsku atmosféru, ktorú wakeskatové komunity zo všetkých kútov planéty prinášajú. „Fyzicky sa cítim dobre a aj jazdím viac ako minulú sezónu, kedy som absolvovala operáciu, no môj progres už prirodzene nie je taký rýchly. Navyše, je tu nová generácia jazdkýň, ktoré sú vo veku, kedy sa učia veľmi rýchlo, a jednoducho raz musí nastať ten zlom, kedy to už skrátka treba prenechať novej generácii,“ triezvo hodnotí Zuzana.

„Skôr by som sa takto chcela s pretekmi sama pre seba rozlúčiť. Pozdraviť kamošov, ktorí sú tí, vďaka komu mám tieto podujatia rada, pretože formát, ktorým sa podobné šampionáty jazdia, nie je pre mňa úplne vyhovujúci, takže to mi chýbať nebude. Plánujem sa teda tento rok zúčastniť, no do budúcna už skôr nie. Ja som aj tak vždy hovorila, že sa wakeskatignu nevenujem pre výsledky z pretekov, ale preto, že ma ten šport baví. Samozrejme, výsledky športovcovi v kariére pomáhajú, ale moje ciele nikdy neboli všetko vyhrávať, dodala.

Aktuálne je to z jej pohľadu skôr o vyhľadávaní momentov, pri ktorých ju wakeskating napĺňa a baví. „Väčšinou sú to nejaké výlety s kamošmi na pekné miesto, kde si ideme zajazdiť napríklad za skútrom, alebo keď sú ráno na Wakelakeu super podmienky a je pokojná hladinka, či keď sa mi podarí vycestovať do zahraničia, kde majú dobré prekážky, ako sú pool gapy a podobne,“ vysvetľuje.

Koniec kariéry sa ešte nekoná

Vždy si chcela zajazdiť na mieste, ktoré sa volá Havasu Falls, akurát je to v Amerike v Národnom parku Grand Canyon. „Tuším jeden alebo dva dni túry od východiskového bodu, na ktorú samotnú treba mať povolenie niekoľko mesiacov dopredu. V každom prípade, ten vodopád je krásny a sú pod ním kaskádky, ktoré sú pre wakeskating veľmi zaujímavé. Takže toto je asi miesto, ktoré som vždy obdivovala a chcela som si tam zajazdiť.”

V posledných rokoch sa naša wakeskate legenda venuje aj organizácii podujatí

„Či už sú to niektoré projekty, či mám možnosť organizovať napríklad akcie, odovzdávať svoje skúsenosti a vytvárať podmienky druhým. Veľmi ma baví utužovať skupinu ľudí, ktorí radi wakeskatujú, takže tomu sa aj venujem. Neustále sa snažím organizovať nejaké wake tripy a radiť každému, kto prejaví záujem. Toto ma veľmi napĺňa a budem veľmi rada, keď sa tomu ešte aspoň nejakú dobu budem vedieť venovať,“ zakončila kráľovná wakeskate a slovenského športu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: red bull Vrablova skate wakeskate

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!